top of page

Coś nowego, coś innego! Czyli mój blog!

  • Zdjęcie autora: Klaudia Peret
    Klaudia Peret
  • 14 paź 2023
  • 3 minut(y) czytania

Zaktualizowano: 29 paź 2023

Cześć!

Z tej strony Kala! A właściwie Klaudia!

Od dziś zamierzam dzielić się z wami moimi podróżami i ciekawostkami na temat fajnych miejsc do podróży czy krótkich wycieczek a to właśnie jest mój pierwszy post! A dziś opowiem wam troszkę o mnie.

TO JA I MÓJ ZACIESZ w Oslo

Jak już zdążyliście przeczytać (a część z was zna mnie osobiście) z zawodu jestem fotografem. I znając troszkę siebie i sytuacje pierwszym pytaniem jakie nasuwa się na myśl w tej sytuacji jest: Czemu blog o podróżach a nie fotografii?



Od dłuższego czasu moja chęć do robienia zdjęć, obróbki itp zmalała prawie do zera.

Nie mam pojęcia, dlaczego przestało mnie to interesować, ale wydaje mi się, że to brak ludzi do współpracy ( chociaż zawsze jest TFP), inny klimat i trendy za granicą, a przede wszystkim inne otoczenie i czas, który trzeba spędzić przy obróbce.

W Polsce mieszkałam nad morzem i bardzo uwielbiam fotografię morską.

Jachty, morze, plaże, lasy i wydmy. Te miejsca dają miejsce do przemyśleń a przede wszystkim mnie inspirują. Ludzie są pełni emocji w całkiem inny sposób niż ci, których możemy napotkać w mieście.

Nie są to argumenty, których nie można podważyć, ale coś spowodowało, że po prostu cykam fotki od czasu do czasu i oczywiście w podróży.


Ja w Norymberdze

Przechodząc do podróży. Czemu właśnie one?

Od zawsze lubiłam wypady za miasto, poznawanie nowych miejsc, ludzi i kultur. Ciekawiło mnie jak wygląda świat poza miejscem i otoczeniem, w którym mieszkam i przebywam na co dzień. Należę do osób, które jak nie wyjdą z domu chociaż na 30min spacer w wolny dzień to zaraz źle się czują lub boli je głowa. Też tak macie? Bo ja właśnie tak. Tu gdzie mieszkam niema morza i bardzo mi go brakuje. Gdy mieszkałam w Polsce, w mojej rodzinnej wiosce praktycznie nie było dnia bym nad nie nie poszła. Potem zapracowanie to było mniej czasu, ale w weekend spacer po plaży był wręcz obowiązkowy. Tutaj tego właśnie nie mam. Miasto, parki, las i co najwyżej jezioro, rzeka czy mały strumyk. Spacery cały czas w jednym miejscu mnie po prostu nudzą. Stąd właśnie wzięły się podróże. Zaczęłam zabierać mojego chłopaka co weekend lub 2x w miesiącu w nowe miejsca. Zaczęliśmy zwiedzać okolice, w których mieszkamy. Wiadomka, że nie zobaczyliśmy wszystkiego ale powoli to co najciekawsze w okolicy zaczęło się kończyć.



Ja w Budapeszcie

Urodziny. Czas na podróż i nowy cel!

W tym roku, na swoje urodziny postanowiłam, że musi być inaczej. Zmobilizowałam się i zaczęłam szukać tanich opcji podróży gdziekolwiek. Plany były na Skandynawię (Dania/Szwecja) lub Belgię (Gandawa, Antwerpia i oczywiście Bruksela). W końcu natrafiłam na tanie bilety lotnicze z Norymbergi do Budapesztu! Sprawdziłam hotele i transport z lotniska i postanowiłam, że jadę. Akurat z hotelem w Budapeszcie miałam szczęście bo wykorzystałam niezauważony błąd przez hotel na booking i trafił mi się apartament z kuchnią i łazienką za 4euro za dobę hahaha. Do teraz mam z tego niezły ubaw, ale więcej opowiem wam w następnych postach stricte dotyczących Budapesztu. Po tej wyprawie postawiłam sobie cel. ODWIEDZIĆ WSZYSTKIE MOŻLIWE STOLICE EUROPY!

Od tamtego czasu na bieżąco obserwowałam strony internetowe z lotami i hotelami, by wyczaić okazję i pykło! Okazja do Norwegii! No nie przepuszczę! Akurat dostałam zaproszenie od koleżanki. Napisałam do szwagierki i postanowiłam w prezencie urodzinowym zabrać ją właśnie tam! I pykła kolejna podróż!

Potem kupno nowego auta i pierwszy test trasy. Postanowiliśmy wybrać się na plażę do Holandii i pyk! Kolejne miejsce. ( W Amsterdamie i Hadze już byłam parę lat temu dlatego te stolice tym razem odpuściłam)


Pocztóweczka z rejsu w Oslo

Instagram a moje treści...

Od dłuższego czasu dodaję na Instagram (kala_na_tripie) posty z fotkami. Wiecie ile razy usuwałam opis bo był za długi? Oh zbyt wiele. Za każdym razem chciałam tyle przekazać, ale miejsca, by nie starczyło a post byłby zbyt długi, by ktoś go przeczytał. Dlatego właśnie jestem tu dziś i postanowiłam trochę wam się wygadać, zainspirować, a może i nawet pomóc? Nie wiem. To sami stwierdzicie czytając moje wpisy! A następne już niebawem. Informować was będę na bieżąco na moim Instagramie.


Pozdrowionka Kala!


 
 
 

Komentarze


©2023 wykonanie Kala_na_tripie. Stworzono przy pomocy Wix.com

bottom of page